„Akcja Tron”

Utworzono dnia 21.03.2024
Nasza szkoła dołączyła do kampanii „Akcja Tron”, która odważnie pokazuje, że kultura osobista i higiena w toaletach oraz związane z tym prawa dziecka i jego dobrostan – to tematy, o których warto rozmawiać.
W ramach „Akcji Tron” uczniowie klasy VII przeprowadzili grę terenową, w której uczestniczyły klasy pozostałe klasy. Na uczniów czekały zadania do wykonania:
KORZYSTANIE Z SANITARIATÓW – czyhające zarazki.
JAK ROZMAWIAĆ Z MŁODZIEŻĄ O ZDROWIU I HIGIENIE – zużycie wody w gospodarstwie domowym.
JAK PRZETRWAĆ W GĄSZCZU ZARAZKÓW – historia toalety.
ZASADY HIGIENY, CZYLI KONIEC Z PASAŻERAMI NA GAPĘ – królowa Bakterilla.
Wszystkie klasy doskonale poradziły sobie z wyzwaniami, a na zakończenie gry otrzymali dyplomy i dożywotni tytuł Pogromców Mikrobów.
Patronami akcji są między innymi: Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, Fundacja Unaweza Martyny Wojciechowskiej.
Kolejnym etapem udziału w kampanii będzie olimpiada dla klasy VII „Zarazkom wstęp wzbroniony! Zdrowie i higiena na co dzień”, która odbędzie się w kwietniu.
Koordynator szkolny – pani Iwona Nawracaj

„Akcja Tron”