Świetlica szkolna

Świetlica szkolna to magiczne, lubiane przez dzieci miejsce.  Mieści się w nowo wyremontowanej części szkoły. Dzięki bogatemu wyposażeniu gwarantuje uczniom możliwość rozwoju i uzyskania pomocy dydaktycznej, ale również relaksu. Rozwijają się tutaj talenty, rozkwitają przyjaźnie a czas upływa niepostrzeżenie.
Zajęcia świetlicowe odbywają się w godzinach 7.15-7.45 i 12.30 – 15.30. Opieką świetlicową objęte są dzieci z klas I-III, których rodzice zgłasza taką potrzebę, uczniowie dojeżdżający oraz dzieci czekające na zajęcia dodatkowe (koła zainteresowań, zajęcia z logopedą, psychologiem, dodatkowe zajęcia przedmiotowe, itp.). Tematyka zajęć uwzględnia kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości. Uczniowie mają możliwość rozwijania zainteresowań plastycznych i technicznych, biorą udział w warsztatach kulinarnych, grają na instrumentach. Dzięki sprzętowi z programu „Laboratoria Przyszłości” szyją na maszynach do szycia i ręcznie. Odbywają się tu zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu (na szkolnym boisku lub placu zabaw). Czas spędzony w świetlicy to według opinii dzieci spora przyjemność.

Małgorzata Tatina

Galeria prac