Archiwum Państwowe w Opolu.

Utworzono dnia 04.12.2023
We wtorek 28.11. uczniowie klasy szóstej i siómej mieli niecodzienną okazję zwiedzić Archiwum Państwowe w Opolu. Po wykładzie i prezentacji multimedialnej na temat funkcjonowania archiwum odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie próbowali rozszyfrować stare niemieckojęzyczne dokumenty. Zajrzeli również do magazynów, gdzie przechowywane są archiwalne zbiory. Spacer po zimowym ośnieżonym Opolu i wspólna pizza dopełniły atrakcji tego dnia. Wyjazd odbył się z inicjatywy Koła Mniejszości Niemieckiej w Nakle w ramach Projektu „Ożywienie Domów Spotkań„ finansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec za pośrednictwem Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Bardzo dziękujemy????
Alicja Jajak

Archiwum Państwowe w Opolu.

Utworzono dnia 04.12.2023, 20:26