"Bieg matematyczny"

Utworzono dnia 14.02.2024

Mamy przyjemność poinformować, iż uczniowie naszej szkoły Paweł Lis, Rafał Wrzeciono i Partyk Zawierucha wzięli udział w Opolskim konkursie  „ Bieg matematyczny”, którego patronem jest LO nr 2 w Opolu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. Nasi uczniowie główkowali nad zadaniami, które obejmują wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z matematyki oraz wykraczające poza podstawę, a także nad trudnymi zagadkami logicznymi. Drużyna zdobyła V miejsce, natomiast do kolejnego etapu zabrakło nam tylko 1 punktu. Serdecznie gratulujemy odwagi! naszej drużynie i życzymy sukcesu w następnym roku szkolnym.

Marzena Zdobylak

„ Bieg matematyczny”,