,,O puchaczu Franiu z Andrzejówki".

Utworzono dnia 04.01.2024
Nowy rok kalendarzowy w szkole w Nakle rozpoczął się aktywnie. 4 stycznia zawitała do nas pani Agnieszka Kiszka, autorka książki fabularno-przyrodniczej ,,O puchaczu Franiu z Andrzejówki". Pisarka opowiedziała dzieciom z klas 1-4 o sobie, a następnie przeczytała im historię zwierząt zamieszkujących Góry Suche. Bajkowa fabuła lektury zawierała mnóstwo informacji o prawdziwym życiu mieszkańców tego regionu oraz porad, jak należy zachowywać się w lesie. Osadzona była w faktycznie istniejącym miejscu, jakim jest Schronisko PTTK Andrzejówka. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, a nawet zaśpiewały piosenkę ,,Rada Puchaczy". Na koniec uczniowie zebrali autografy na zakupionych od autorki książkach. Zgodnie z zapowiedzią pani Agnieszki już od teraz czekamy na historię bociana Jana!
Małgorzata Tatina

,,O puchaczu Franiu z Andrzejówki".

Utworzono dnia 04.01.2024, 20:04