Spotkanie z pszczelarzem

Utworzono dnia 10.06.2015

Dnia 26.05.2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarzem, panem Bogusławem Majcherem z Nakła. Doświadczony przyjaciel i opiekun pszczół z ogromną pasją opowiadał dzieciom o tych pożytecznych owadach i korzyściach, jakie czerpie z nich człowiek. Uczniowie mogli na własne oczy oglądać owoce wielkiej pracy małej pszczoły. Dowiedzieli się, że ten niestrudzony owad dostarcza nie tylko miód i wosk, lecz także mleczko pszczele, kit pszczeli czy pyłek kwiatowy. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak zbudowany  jest ul i jak wygląda jego wnętrze oraz obserwować królową i pracowite robotnice, a nawet niesamowicie fascynujący moment wykluwania się młodych pszczół. Uczniowie poznali wiele tajników z pracy pszczelarza, a niektórzy mogli przymierzyć ubiór pszczelarski.

To było bardzo piękne i niezwykle ubogacające spotkanie. Serdecznie dziękujemy panu Bogusławowi Majcherowi za wspaniałe opowieści i poświęcony nam czas.

Małgorzata Mazur

pszczelarz