Wycieczka do Centrum Edukacyjnego Rękodzieła w Markotowie Dużym

Utworzono dnia 11.06.2015

Dnia 3.06.2015 r. uczniowie  klas I-III  byli na wycieczce w Centrum Edukacyjnym  Rękodzieła w Markotowie Dużym. Na początku dzieci zbierały różne zioła, poznawały ich nazwy, właściwości i zastosowanie. Następnie poznały nową technikę malarską, a mianowicie malowanie roślinami, czyli sokiem z kwiatów i liści.  W dalszej  kolejności miały miejsce warsztaty mydlarskie, w czasie których uczniowie poznali naturalne składniki mydła oraz mieli możliwość samodzielnie wykonać kolorowe i pachnące mydełka i wonne  kulki do kąpieli. Uczniowie dowiedzieli się także, jak  wygląda proces wytwarzania różnobarwnych witraży.  Dużą frajdę sprawił wszystkim przejazd dłużycą wiejską po malowniczych okolicach Markotowa Dużego, a następnie wesołe zabawy ruchowe na rekreacyjnym placu zabaw. Po zjedzeniu  własnoręcznie upieczonych nad ogniskiem pysznych kiełbasek, dzieci uczestniczyły w zajęciach garncarskich. Uczniowie  z zapałem lepili w glinie, a niektórzy mogli przekonać się, jak skomplikowane jest  toczenie przy elektrycznym  kole garncarskim . Ta wycieczka wniosła wiele nowych wiadomości i umiejętności i z całą pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Małgorzata Mazur