XII Niemieckojęzyczne Konfrontacje Teatralne.

Utworzono dnia 29.11.2023
XII Niemieckojęzyczne Konfrontacje Teatralne za nami. Wśród 150 młodych aktorów, którzy wystąpili w tym roku na deskach tarnowskiego GOK-u, zaprezentowało się również 22 uczniów z nakielskiej szkoły. Tematem przewodnim była w tym roku Szwajcaria, więc w naszym przedstawieniu pojawiła się Heidi i jej przyjaciel Peter, szwajcarskie sery, czekolady i zegarki, ale również piraci, szalona papuga i niemieccy turyści. Wszyscy nasi aktorzy, od klasy drugiej aż do siódmej, wykazali się nie tylko znajomością języka niemieckiego, ale również talentem aktorskim, wokalnym i tanecznym. Bawiliśmy się świetnie zarówno na scenie, jak i na widowni, oglądając inne przedstawienia. A praca na stacjach o Szwajcarii pozwoliła wszystkim poznać lepiej ten niewielki, ale bardzo interesujący kraj z wielkim potencjałem. Bardzo dziękujemy organizatorom - Stowarzyszeniu Pro Liberis Silesiae - za zaproszenie, rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i transport do Tarnowa Opolskiego, a naszym fantastycznym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Alicja Jajak

XII Niemieckojęzyczne Konfrontacje Teatralne